GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kanna/krus 4355059
nr 435 5059
Kanna/krus
'D 280' Ewald Dahlskog (1894-1950) för Bo Fajans, Gefle 1930-tal, lergods, ljusgrön glasyr med bruntoning, höjd 24 cm, signerad
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 30 oktober 2006